ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA – 4 X 2019 r.

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnoświatowego projektu dotyczącego tabliczki mnożenia wraz z 5860 szkołami z całego świata. Z tej okazji na I piętrze każdy uczeń mógł obejrzeć wystawę promującą tabliczkę mnożenia. Wśród ciekawostek można było przeczytać, jak mnożyć na palcach. Na lekcjach matematyki klasy III – V wzięły udział w egzaminie z tabliczki mnożenia. Również taki egzamin zdawali dyrektorzy szkoły i niektórzy nauczyciele. Wszyscy oni zdali go śpiewająco i otrzymali nagrody. Egzamin ten przeprowadzali egzaminatorzy z klasy VIII a – Julka Staniszczak, Łucja Plesiak, Pascal Rutkowski, Rafał Topoła, Kacper Koszulański, Kaziu Baszak. Do egzaminu z tabliczki mnożenia mogli też przystąpić chętni uczniowie z klas VI – VIII. Najszybsi, którzy bezbłędnie odpowiedzieli, otrzymywali nagrody, a pozostali mogli pocieszyć się słodkim cukierkiem. 3 X 2019 r. odbył się konkurs matematyczno – logiczny „Expert tabliczki mnożenia”, który wykorzystywał znajomość tabliczki mnożenia w ciekawych, nie zawsze łatwych zadaniach.

Dnia 4 X 2019 r. odbyła się uroczystość podsumowania projektu i wręczenia nagród, którego dokonał pan dyrektor Mariusz Fecko. W konkursie matematyczno – logicznym „Expert tabliczki mnożenia” I miejsce zajęła – Zuzanna Gaber kl. VI b, II miejsce Julia Staniszczak z klasy VIII a, a III – Milena Cepińska kl. VI b. Uczniowie, którzy napisali egzamin z tabliczki mnożenia bezbłędnie i w najkrótszym czasie otrzymali certyfikat experta tabliczki mnożenia oraz nagrody. A do nich należeli: Filip Kopystiański, Dorota Toczek, Maciej Pietrzak, Karol Kaliski – III a, Nela Fuławka, Marta Tymosiak, Mateusz Sołtysiak – kl. III b, Szymon Wilk, Justyna Tomaszewicz, Jakub Stępniewicz, Krzysztof Różałow, Dawid Janusz – kl. III c,  Wojtek Małkowski, Szymon Popiel, Ania Kobak, Antek Malinowski – kl. IV a, Michał Wiącek, Szymon Trajner, Leon Kopeć, Kinga Kozełko – kl. V a, Kinga Dworniczak, Jakub Prus, Natan Pacyna, Julia Duszyńska – kl. V b, Staszek Pondel, Kuba Rogulski, Hania Kruczkowska, Natalia Wojkowska – kl. V c, Mateusz Rożek, Ola Kościelny, Maja Przybyszewska, Kornelia Juszka – kl. V d.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Szkolnymi koordynatorami tego projektu byli: p. I. Pałucha, p. A. Krupska, i p. J. Szumczyk.