SUKCESY POLONISTÓW

28 lutego 2019 r. młodzi poloniści spotkali się na uroczystym wręczeniu nagród laureatom konkursów humanistycznych. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej pokazującej, jak z naszym językiem radzą sobie obcokrajowcy, pani Dyrektor Krystyna Filon rozdała nagrody oraz pamiątkowe dyplomy zwycięzcom trzech konkursów, które odbyły się w ostatnim czasie w naszej szkole.

Pierwszym z nich było Wielkie Szkolne Dyktando, zorganizowane przez panią Jolantę Marciniak. Jego laureatami zostali:
Tetiana Nowicka z kl. 8c – I miejsce,
Kinga Wojtowicz z kl. 6a – II miejsce,
Zosia Woroniecka z kl. 8b – III miejsce,
Kornelia Juszka z kl. 4d oraz Ola Juszczak z kl. 8a – IV miejsce.

Następnie gratulacje odbierali uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Humanistyczny”, zorganizowanego w naszej szkole przez panią Aleksandrę Kryś.
Na szczególne wyróżnienie zasługują:
-Zofia Woroniecka z klasy 8b, która z 90% punktów otrzymała dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, zajmując 16 miejsce w województwie dolnośląskim.
-Kalina Kluczyńska z klasy 7b, która z wynikiem 85% punktów otrzymała dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, zajmując 20 miejsce w województwie dolnośląskim.
-Krystian Kowalik z klasy 7b, który z wynikiem 82,5% punktów otrzymał dyplom za bardzo dobry wynik, plasując się na 28 miejscu w województwie dolnośląskim.
-Natalia Malina z klasy 4a, która z wynikiem 75% otrzymała dyplom za uzyskanie dobrego wyniku, klasyfikując się na 43 miejscu w województwie. -Victoria Lambert z klasy 5c otrzymała natomiast dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach piątych.
-Kinga Wojtowicz z klasy 6a wyróżniona została dyplomem za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach szóstych.

Pani Jagoda Szumczyk prowadziła etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego Moja Szkoła Językowa. Na wyróżnienie zasłużył w nim Leon Kopeć z kl. 4a.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz życzymy dalszych sukcesów!