SREBRNE MEDALE UCZENNI KLASY IVB

1 kwietnia 2019 r. najmłodsze adeptki siatkówki ze Szkoły Podstawowej nr 8 zdobyły srebrny medal w Mistrzostwach Powiatu Lubińskiego w Dwójkach Siatkarskich w ramach Igrzysk Dzieci (i to nie jest prima-aprilis).

Dziewczęta rozegrały 4 mecze wygrywając 2:0 w ze szkołami: SP7, SP1, SP Społeczna i przegrywając w tie- breaku z SP 10. Turniej rozgrywany w SP 10 był pierwszym siatkarskim sprawdzianem naszych dwójek siatkarskich, bardzo im się podobał, przyniósł wiele radości i satysfakcji. Reprezentantki z klasy IVb pokazały ładną, techniczną siatkówkę rozgrywając piłkę, współpracując w zespole, kiwając czy zajmując dogodne miejsce na boisku. Uczennice p. A. Stolarczyk poradziły sobie też odpowiednio z emocjami, pokazując jak godnie, i z pokorą znosić porażkę, wyciągając wnioski ale też jak wygrywać skromnie i bez pychy.

Na zakończenie z dumą wszystkim pokazały zdobyty puchar i pożegnały się z okrzykiem – „Czy wygramy, czy przegramy zawsze dobry humor mamy”. Brawa i gratulacje dla naszej reprezentacji!  Skład drużyny: M. Gacek, J. Duszyńska, N. Graczyk, K. Dworniczak, G. Szabelska i D. Strzechowska.