SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

18 maja 2018 roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubinie gościli w świetlicy szkolnej.

Celem spotkania było przeprowadzenie prelekcji, dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom – w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Ponadto ratownicy w trakcie prowadzenia części teoretycznej przypomnieli dzieciom m.in. o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej o niebezpieczeństwie. Ostatnim elementem spotkania na sali było krótkie przybliżenie obrazu zawodu strażaka.

Następna część spotkania odbyła się na zewnątrz, gdzie uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych. Uczniowie klasy IIa, przygotowali inscenizację teatralną na podstawie książeczki Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”.

Podsumowaniem wizyty strażaków, było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Jak Wojtek został strażakiem”, w którym  pierwsze I miejsce zajęła Nikola Oczek kl. Id, II miejsce –  Szymon Popiel kl. Id, III miejsce – Aleksander Goszka  kl. Ib. Uczestnikom konkursu gratulujemy.

Organizatorkami spotkania były p. Agnieszka Radomska i p. Iwona Wilk.