SPOTKANIE INTEGRACYJNE

Jak co roku grupa wolontariuszy z naszej szkoły i SLO uczestniczy w integracyjnym spotkaniu Mikołajkowym i Walentynkowym  z zaprzyjaźnionymi uczniami  z Zespołu Szkół i  Placówek Oświatowych w Lubinie. Od wielu lat organizatorkami tej cyklicznej imprezy jest p. Ela – opiekun wolontariatu i p. Aldona – nauczyciel z ZS i PO.

Jak zawsze spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze. Wolontariusze przygotowali słodki poczęstunek i napoje, upiekli ciasta… Wręczono wszystkim dzieciom gry planszowe, bajki i maskotki, które wzbudziły u nich ogromne wzruszenie. Dary te pozyskaliśmy od uczniów naszej szkoły z akcji charytatywnych, za które serdecznie dziękujemy.  W ramach zabawy integracyjnej stworzono wspólny projekt plastyczny odbijając swoje dłonie i pisząc na nich swoje imię. Z okazji „Walentynek” wszyscy uczestnicy wykonali serca z masy solnej. Wspólne gry i zabawy oraz prezenty dały dużo wrażeń wszystkim uczestnikom.

W tym samym dniu grupa wolontariusz wraz z p. Elą  odwiedzili również hospicjum stacjonarne oraz braci Daniela i Dawida. Przekazali im dary w postaci środków higienicznych i finansowych, które pozyskano m. in. z akcji świątecznej organizowanej przez Radę Rodziców, za co wszystkim darczyńcom gorąco dziękujemy.

To był dzień dobroci i serdeczności, który wielu ludziom sprawił ogromną radość.