SPORT – PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO

Mijający rok szkolny obfitował w wiele wydarzeń sportowych, na których nasi uczniowie osiągali bardzo dobre wyniki i odnosili znaczące sukcesy. Współzawodnictwo sportowe rozpoczęło się we wrześniu od finału powiatu w sztafetowych biegach przełajowych i trwało przez cały rok, a zwieńczeniem był finał wojewódzki w siatkówce plażowej, pod sam koniec czerwca. Uczniowie walczyli w grach zespołowych, lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie stołowym, szachach i badmintonie.

Rywalizacja odbywała się na dwóch poziomach. Klasy IV – VI brały udział w Igrzyskach Dzieci, natomiast klasy VII i VIII oraz szkoły gimnazjalne w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Wynikiem całorocznej pracy było wygranie przez Ósemkę współzawodnictwa sportowego szkół powiatu lubińskiego w Igrzyskach Dzieci oraz zajęcie drugiego miejsca w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Dziękujemy i gratulujemy startującym uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego za osiągnięte wyniki!