ŚNIADANIE DAJE MOC!

2 kwietnia 2019 r. uczniowie z klasy 1d przygotowali samodzielnie drugie śniadanie. Do tego zadania szykowali się już miesiąc wcześniej. W marcu posadzili cebulkę, z której wyhodowali soczyście zielony szczypiorek. Przy tej okazji dowiedzieli się, czego rośliny potrzebują do życia i jak należy o nie dbać.

Oczywiście na początku zajęć zadbaliśmy o podstawowe zasady higieny, a mianowicie mycie rąk i odpowiednie zorganizowanie miejsca pracy. Następnie pierwszoklasiści ubrani w fartuszki przystąpili do krojenia, siekania i dekorowania swoich kanapek. Dzieci do przygotowania posiłku przyniosły różne produkty, ale przede wszystkim dominowały zdrowe i kolorowe warzywa, które  są ważne w diecie młodego człowieka. Nareszcie po ciężkiej pracy nastąpiła „najsmaczniejsza” część  zajęć, czyli degustacja. Wszyscy spisali się na medal! To nie pierwsza kulinarna lekcja pierwszoklasistów. Kilka tygodni temu  uczniowie wykonali soki owocowo-warzywne.