ROZTAŃCZONA I ROZŚPIEWANA ÓSEMKA

Apollo – grecki bóg sztuki szczególnie upodobał sobie naszą szkołę! Dzięki staraniom pani dyrektor Bożeny Małek uczniowie mają w naszej szkole możliwość rozwijania swoich wszelkich predyspozycji, również tych artystycznych. Do szkoły uczęszczają wyjątkowo uzdolnione dzieci, których talenty sceniczne pod troskliwa opieką zostały odkryte i rozwinięte, co potwierdza imponująca lista nagród w licznych konkursach.

Ostatnio uzdolnienia wokalne, taneczne, recytatorskie oraz aktorskie uczniów Ósemki doceniono na wielu imprezach. Lista sukcesów jest bardzo długa!

W Rejonowym Konkursie Recytatorskim Kamila Tryniszewska zdobyła niekwestionowane I miejsce w kategorii klas pierwszych. W X Otwartym Przeglądzie Teatru Jednego Aktora w Ośrodku Kultury Gminy Lubin w Raszówce znów Kalina Tryniszewska otrzymała NAGRODĘ GRAND PRIX i zaszczytne porównanie od jury do Hanki Bielickiej, a Nikola Szczepańczyk oraz Szymon Wilk I miejsce w X Otwartym Przeglądzie Teatru Jednego Aktora.

W XXV Dziecięcym Konkursie Wokalnym „O Złotą Nutkę”, którego organizatorem jest Centrum Kultury Muza uczniowie Ic zdobyli wszystko, co do zdobycia było. „Złotą nutkę” otrzymała Kalina Tryniszewska, „Srebrną nutką” wyróżniono Barbarę Baszak, „Brązową nutką” Piotra Sella, a wyróżnienie otrzymała Nikola Szczepańczyk- wszyscy młodzi artyści to uczniowie pani Krystyny Gorzelnik.

XIX Regionalny Przegląd Piosenki I Tańca w Gaworzycach zaowocował w kategorii starszych wokalistów dwoma I miejscami Marysi Rogalskiej i Julki Staniszczak oraz wyróżnieniem Kacpra Grześkiewicza, są to uczniowie pani Joanny Starzyńskiej. W kategorii klas I – III na I i III miejscu uplasowali się uczniowie pani Krystny Gorzelnik, Kalina Tryniszewska oraz Piotr Sell. Tancerze także zgarnęli nagrody. W kategorii tanecznej młodszej I miejsce wytańczył zespół „Luzaczki” pod kierownictwem pani Elżbiety Michalak.

Wszystkim uzdolnionym uczniom serdecznie gratulujemy! Brawo!