RÓŻOWE WALENTYNKI

W tym roku Dzień Zakochanych w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Każdy mógł wrzucić do specjalnej skrzynki przygotowane przez siebie kartki z życzeniami, które następnie uczennice z klas VII b i VII c doręczały adresatom. W zabawie wzięli udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Skrzynka pękała w szwach, a sympatyczne listonoszki miały pełne ręce roboty.

Dzień św. Walentego miał też swój różowy akcent. W ramach całorocznej akcji prowadzonej przez Samorząd Uczniowski pod hasłem „Szalona klasa” właśnie dziś należało mieć na sobie coś różowego. Jak największa ilość bluz, sukienek, czapek i innych rzeczy w tym właśnie kolorze zwiększała szanse klasy na wysoką lokatę w konkursie.

Także biblioteka szkolna przyłączyła się do walentynkowej zabawy. Uczniowie mogli wziąć udział w „Randce w ciemno z książką”. Niektóre z wypożyczanych dziś książek były zapakowane i ozdobione serduszkami. Czytelnicy, którzy włączyli się do zabawy, nie wiedzieli, co wypożyczają, a wzięte książki mieli odpakować dopiero w domu. Nie wszyscy jednak byli tak wytrwali. Niektórzy „uwolnili” swoje niespodzianki zaraz po wypożyczeniu. Czy się w nich zakochali? Tego na razie nie wiemy. Jedno jest pewne, wszyscy świetnie się bawili.

Walentynkowe atrakcje dla całej szkoły przygotowały panie bibliotekarki – p. Patrycja Kostanowicz i p. Barbara Godlewska.