RAJD „PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

Pod koniec października, uczniowie z kl. IIa, IIc, i IId oraz członkowie Koła Turystycznego, pod opieką nauczycieli: p. Barbary Turbak, p. Chrystiana Halicza, p. Anny Janich i p. Barbary Cepińskiej uczestniczyli w rajdzie „Pieczony Ziemniak” zorganizowanym przez Oddział PTKK w Lubinie.

Rozpoczęliśmy swą wędrówkę od rezerwatu przyrody Buczyna Szprotawska w Borach Dolnośląskich w okolicy Piotrowic. Wszyscy z pełnym podziwem pokłoniliśmy się staruszkowi „Chrobremu” – jednemu z najstarszych drzew liściastych w Polsce. Następnie udaliśmy się do Przemkowa w celu przejścia leśnymi ścieżkami do Wilkocina. Maszerowaliśmy 6 km po „dywanie” z opadłych liści, podziwiając uroki jesiennego krajobrazu. Po ponad trzech godzinach dotarliśmy do gospodarstwa bardzo miłej Pani Marioli oraz uprzejmego Pana Zbyszka, którzy czekali na nas przy ognisku z pysznymi pieczonymi ziemniakami. Po posiłku i krótkiej zabawie pożegnaliśmy się z Gospodarzami i wróciliśmy do Lubina.

Bardzo dziękujemy organizatorom. To była wspaniała, przepysznie-ziemniaczana wyprawa!