RAJD „MARZANNA 2019”

W sobotę 23 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rajdzie Wiosennym „Marzanna 2019” do Goli organizowanym przez PTTK, którego celem było powitanie wiosny, zapoznanie z obyczajami ludowymi,  popularyzacji  turystyki pieszej oraz oddziałowej inauguracji „Roku 2019 – Roku Młodych w PTTK”, ogłoszonego dla uczczenia setnej rocznicy powołana szkolnych kół krajoznawczych.

Koordynatorem rajdu i opiekunem uczniów klas IV była p. Barbara Turbak, klasy Vc – p. Lila Sobczyk, IId p. Barbara Cepińska, IIc – p. Anna Janich.

Uczestnicy Rajdu przeszli pieszo spod Szkoły Podst. Nr 8 do Goli (odcinek liczył ok. 6 km). Tradycyjnie w Goli na uczestników czekało ognisko, gdzie można było upiec kiełbaski i odpocząć. Rajd „Marzanna 2019” był połączony z Giełdą Piosenki Turystycznej, na której uczestnicy mogli zaprezentować swój repertuar. W oczekiwaniu na wyniki jury wszyscy uczestniczyli w zabawach integracyjnych. Każdy uczestnik Rajdu otrzymał pamiątkową plakietkę „Marzanna 2019”, a  drużyny pamiątkowe dyplomy. Z powrotem wróciliśmy autokarem.

Wszyscy uczestnicy wyrazili swoje zadowolenie i chęć uczestnictwa w następnym Rajdzie.