PRZYRODA NA ŻYWO – GADY

W poniedziałek 14 stycznia 2019 r. uczniowie klas VI, IV i II mieli możliwość uczestniczenia w ciekawej lekcji przyrody poświęconej gadom, a przeprowadzonej przez Agencję Impresaryjno-Artystyczną Klaps-Art z Krakowa. Spotkanie to miało na celu przybliżenie informacji dotyczących życia, hodowli oraz nawyków tej niezwykle ciekawej rodziny zwierząt. Przedstawiane wiadomości były wzbogacane o ciekawostki, które obrazowała prezentacja żywych okazów zwierząt. Uczniowie dowiedzieli  w jaki sposób  węże zrzucają wylinkę. Osobniki młode zrzucają naskórek częściej niż dorosłe, ponieważ stale rosną. Okazało się, że szeleści ona, tak jak jesienne liście. Zobaczyli między innymi takie gatunki jak boa tęczowy, pyton tygrysi-albinos, wąż zbożowy. Dużym atutem spotkania była możliwość bezpośredniego kontaktu z wężami, oczywiście pod czujnym okiem opiekuna zwierząt. Zajęcie te pozwoliły również na przełamywanie barier lękowych i obalenie krążących mitów o wilgotnej i nieprzyjemnej w dotyku skórze. Wszystkie prezentowane węże były najedzone, hodowane od urodzenia w niewoli i przyzwyczajone do kontaktu z człowiekiem. Zajęcia zorganizowała p. Barbara Turbak.