PRACOWITY GRUDZIEŃ W IIC

Grudzień był dla IIc niezwykle pracowity i obfity w ciekawe wydarzenia.

Początek miesiąca to zaangażowanie w akcje charytatywne:
-przygotowanie paczki dla Dziewczynki z Domu Dziecka w Ścinawie. Klasa IIc z całego serca pragnęła spełnić marzenie Obdarowanej. Upragniony przez Nią króliczek i słodycze na pewno umilą jej święta,
-kiermasz słodkich wypieków, przygotowanych i sprzedanych przez rodziców zgromadził środki finansowe na cele dobroczynne. Całe rodziny wykazały więc społeczne zaangażowanie, a wolontariat staje się powoli dla dzieci „drugą naturą”, ucząc je odpowiedzialności nie tylko za siebie,ale za wszystkich potrzebujących pomocy.

Grudzień to dla klasy także czas niecodziennych zajęć edukacyjnych. W czwartek na zajęciach plastycznych w MDK-u dzieci sporządzały autoportrety z wykorzystaniem techniki frottażu. Efekty artystyczne były wspaniałe,a satysfakcja autorów ogromna. Po powrocie do szkoły na klasę czekała miła niespodzianka. Wszyscy otrzymali w prezencie od św. Mikołaja magiczne kostki i słodycze.

W dzień następny (piątek), również w MDK, dzieci odbyły druga część zajęć w ramach „Korespondencji Sztuk”. Tym razem tworzyły z gliny anioły. Była to wspaniała zabawa połączona z nauką nowej techniki plastycznej.

W poniedziałek (10.12) klasa złożyła wizytę inetgracyjną rówieśnikom z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych. Było wspólne ubieranie choinki, sklejanie najdłuższego łańcucha, śpiewanie kolęd i nauka tańca. A wszystko w serdecznej atmosferze dobrej zabawy i wesołego gwaru.

We wtorek (11.12) w ramach poznawania różnych zawodów dzieci złożyły wizytę w gabinecie weterynaryjnym. Mogły poznać trudną, ale i ciekawą pracę „lekarza zwierząt”oraz wiele urządzeń i sprzętu (ultrasonograf, mikroskop, pod którym obserwowały krew zwierząt, zobaczyły jelita psa, poznały bardzo sympatyczną świnkę morską). Wiedzą już, gdzie szukać pomocy dla swoich domowych ulubieńców. Tak pracowity i pełen serdecznego zaangażowania czas pozwala dzieciom na zadanie nieśmiałego pytania do świętego Mikołaja: „Może zasłużyłyśmy na prezenty pod choinkę”?