POZNAĆ BLIŻEJ KSIĄŻKĘ

Nie od dziś wiadomo, że książka to przyjaciel człowieka. Ci, którzy lubią czytać, dobrze to wiedzą. Trzymając książkę w ręce, zazwyczaj interesuje nas jej treść, wygląd okładki, ilustracje, a tymczasem to nie wszystko, co można o niej powiedzieć. Uczniowie klas czwartych mieli okazję zaprzyjaźnić się bliżej z książkami i poznać je z innej strony. Podczas zajęć w szkolnej czytelni przeprowadzonych przez panią Barbarę Godlewską czwartoklasiści poznali wiedzę na temat katalogów bibliotecznych oraz przećwiczyli znajomość alfabetu. Dowiedzieli się też, czym różni się katalog tradycyjny od elektronicznego. Zapoznali się także z informacjami zawartymi na karcie katalogowej. Efektem końcowym zajęć było wyszukiwanie informacji wydawniczych w różnych książkach oraz rozpoznawanie ich sygnatur i numerów inwentarzowych. Nagrodą za dobrze wykonane zadanie były zakładki. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, a zdobyta w ten sposób wiedza z pewnością przyda się w przyszłości.