POMOC DLA DZIECI W AFRYCE

Szanowni Państwo.

Otrzymaliśmy maila z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Czytamy w nim, że od kilku lat Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz dolnośląskie szkoły i placówki edukacyjne wspierają  polskie misjonarki i misjonarzy (Dominikanki, Bracia Szkolni, Paulini, Oblaci) – którzy budują, wyposażają i uczą w szkołach w najuboższych rejonach  Czadu, Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki. Logistycznie, Wasze dary są we Wrocławiu starannie umieszczane w morskich kontenerach a następnie przewożone do Gdańska i ładowane na statki, których portami docelowymi są zwykle Atok, Ayos oraz Yaoundé w Kamerunie.

Zwracamy się z prośbą do Nauczycieli, Uczniów i Rodziców, aby przyłączyli się do zbiórki drobnych elementów szkolnych jak zeszyty, torby, tornistry, ołówki, pisaki, linijki, bloki, długopisy itp. (wszystko, co uczniowi może przydać się w szkole). JEDYNY WARUNEK – ZBIERAMY SPRZĘTY UŻYWANE, ALE TAKIE KTÓRE NIE SĄ ZNISZCZONE I NADAJĄ SIĘ DO DALSZEGO UŻYCIA.

Zbiórka odbędzie się w ostatnim tygodniu nauki, przed feriami (3 II – 7 II). Przybory można przynosić do pani woźnej, która każdemu przekaże kartkę z imieniem i nazwiskiem darczyńcy. Na tej podstawie wychowawcy klas wpiszą pozytywną uwagę do dziennika.