„POLSKA WIERSZEM MALOWANA”

29 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Wyżykowskiego odbył się konkurs poetycki o tematyce patriotycznej z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską  pt. „Polska wierszem malowana”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i III klasy gimnazjum.

Do konkursu zgłosiło się 39 osób z 6 szkół. Prace oceniało Jury, w skład którego weszły panie; Anna Chojnacka aktorka „Teatru w drodze”, Krystyna Filon zastępca dyrektora i Barbara Godlewska polonistka i bibliotekarka Szkoły Podstawowej nr 8 im. J. Wyżykowskiego. Interpretacja wierszy spotkała się z ogromnym uznaniem Jury i gorącym przyjęciem publiczności. Podkreślono niezwykle udane próby zmierzenia się z trudną twórczością patriotyczną. Nie można też nie zauważyć jak z ogromną dojrzałością wewnętrzną i wrażliwością wykazali się uczestnicy, mówiąc kolejne strofy przygotowanych utworów. Gratulujemy Wszystkim!

Po długich naradach, Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia 4 w kategoriach;

Kategoria  I – uczniowie klas IV –V:
-I miejsce Mikołaj Talarczyk Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi
-II miejsce Łucja Szleszyńska Szkoła Podstawowa nr 14 im,. Stanisława Maczka
-III miejsce Zuzanna Gaber Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Wyżykowskiego
-Wyróżnienie Zuzanna Ślusarek Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Wyżykowskiego

Kategoria II –uczniowie klas VI-VII:
-I miejsce Aleksandra Jankowska Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi
-II miejsce Anna Pelak Społeczna Szkoła Podstawowa im. Rady Europy
-III miejsce Wiktoria Chrzanowska Szkoła Podstawowa 12 im. Czesława Niemena
-Wyróżnienie Patrycja Błaszkiewicz Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Wyżykowskiego

Kategoria III –uczniowie klas VIII i III gimnazjum:
-I miejsce Alicja Bartosiewicz Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Wyżykowskiego
-I miejsce Dominika Drozd Szkoła Podstawowa  nr 1 z oddziałami integracyjnymi
-II miejsce Anna Miller Salezjańska  Szkoła Podstawowa im. Dominika Savio
-III miejsce Aleksandra Juszczak Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Wyżykowskiego
-Wyróżnienie Wiktoria Szwedzik Salezjańska  Szkoła Podstawowa

Kategoria IV – poezja śpiewana:
-I miejsce Alicja Smyk Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Wyżykowskiego
-II miejsce Oliwia Stefanowska Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Dominika Savio.

Jako organizatorzy konkursu chcemy szczególnie podziękować sponsorom nagród dla uczestników konkursu;  MPWiK Lubin i KGHM Polska Miedź.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów laureatom. Nauczycielom i Opiekunom dziękujemy za przygotowanie Dzieci i umożliwienie im przybycia do naszej placówki.