PIERWSZAKI W BAJKOWEJ BIBLIOTECE

Jak co roku w listopadzie najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki na spotkanie z bajkami. Najpierw pani bibliotekarka zapoznała ich z regulaminem wypożyczalni oraz pokazała, jak się poruszać między regałami i gdzie znaleźć książki dla najmłodszych czytelników. Druga część spotkania odbyła się w czytelni, gdzie pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach przygotowanych z okazji Dnia Postaci z Bajek. Dzieci w grupach wykonywały różne zadania polegające głównie na rozpoznawaniu bajkowych postaci i przedmiotów z nimi związanych. Na zakończenie maluchy dostały pamiątkowe zakładki do książek i baśniowe kolorowanki.

Zajęcia przygotowała pani Barbara Godlewska we współpracy z panią Patrycją Kostanowicz.

Obie panie mają nadzieję, że pierwszaki będą teraz częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece.