PIECZENIE PIERNIKÓW

W piątek 14 grudnia 2018 r. uczniowie klasy Ia wraz z rodzicami i rodzeństwem spędzili popołudnie w szkole przygotowując tradycyjne pierniki bożonarodzeniowe. Rodzice wykonali ciasto w domu kilka dni wcześniej według staropolskiej receptury. Podekscytowane i gotowe do pracy dzieci, z udziałem dorosłych, wykrawały za pomocą foremek przeróżne kształty piernikowych ciasteczek. Tatusiowie przejęli obowiązek wypieku i spędzili kilka godzin przy kuchence, wymieniając kolejne blaszki, a korzenny, magiczny zapach pierników rozchodził się po całej szkole. Wypieczone ciastka mamusie dostarczały do naszej sali i tu zaczynała się prawdziwa, artystyczna zabawa. Dzieci z ogromnym entuzjazmem dekorowały pierniki lukrami, czekoladowymi ozdobami, gwiazdkami i kolorowymi pisakami oraz posypkami. Posmakowaliśmy aromatyczne ciasteczka i pięknie będą zdobić nasze choinki.

ZDROWYCH, PACHNĄCYCH CHOINKĄ I PIERNIKIEM, RODZINNYCH ŚWIĄT.
Życzą: Uczniowie i Rodzice klasy Ia oraz wychowawczyni p. J. Łagocka