„ÓSEMKOWE SŁOWIKI”

15 stycznia 2019 roku Dom Kultury „Atrium” w Legnicy był organizatorem XVIII Dziecięcego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Atrium 2019”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 63 solistów oraz 10 zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, reprezentujących 34 instytucje z 17 miejscowości położonych głównie w Regionie Dolnego Śląska (Bielawa, Chojnów, Chocicza, Legnica, Legnickie Pole, Leszno, Lubin, Miłkowice, Niemcza, Okmiany, Pieszyce, Przedborowa, Rudna, Ruszów, Wrocław, Zagrodno, Złotoryja). Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach (soliści i zespoły) oraz dwóch grupach wiekowych (do lat 10 i 11-14 lat).

W tym prestiżowym konkursie naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice pani Joanny Starzyńskiej: Alicja Smyk i Emilia Fąfara.

Po przesłuchaniach konkursowych trwających prawie osiem godzin, jury ogłosiło następujący werdykt:

Zespoły Wokalne do lat 10:
I miejsce:
-Duet Alicja Smyk i Emilia Fąfara – Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie.

Soliści do lat 10:
II miejsce:
-Emila Fąfara – Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie,
III miejsce:
-Alicja Smyk – Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie.