OD ZIARENKA DO BOCHENKA

„Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów nieba, Tęskno mi Panie”
pisał Cyprian Kamil Norwid.

Szacunku do chleba uczą się również uczniowie Szkoły Podstawowej numer 8. W klasie IIIc,

30 października 2019 r. odbyło się Święto Chleba, uświetnione domowymi wypiekami. Podczas zajęć, uczniowie prześledzili drogę jaką pokonuje ziarno zanim trafi na nasze stoły jako rumiany bochenek. Chłopcy i dziewczęta poznali różne rodzaje zbóż, dowiedzieli się jak wygląda praca piekarza i w jaki sposób pieczywo trafia do sklepów. Każdy mógł też opowiedzieć co lubi jeść najbardziej, z czego powstała klasowa książka kucharska. Na koniec nastąpiła najpyszniejsza część święta.

W jej realizację zaangażowali się niezawodni rodzice. Dzieci przyniosły do klasy przygotowane przez nich specjały. Były domowe chleby z różnymi ziarnami, drożdżowe bułeczki, chałki i słone chlebowe paluszki. Palce lizać! Mamusie i tatusiowie przygotowali nam najsmaczniejszą lekcję miesiąca! Na koniec, już mocno najedzeni, uczniowie wspólnie odśpiewali „Piosenkę o chlebie”.

A to, jak było pysznie, możecie zobaczyć w galerii