OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole miały jak zawsze uroczysty charakter, a złożyło się na nie wiele wydarzeń, zwłaszcza że w tym roku świętowaliśmy dwa dni. 10 listopada dla klas IV – VIII odbył się poranek historyczny upamiętniający 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu popularnonaukowego przeplatanego wierszami i pieśniami patriotycznymi. Z kolei uczniowie klas I – III przygotowali okolicznościowy koncert, w czasie którego wystąpiła każda klasa, prezentując muzyczny utwór o Polsce. Obie imprezy uświetniły piękne dekoracje, a na korytarzach pojawiły się plakaty w barwach narodowych wykonane przez uczestników szkolnego konkursu plastycznego. O godz. 11.11 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Miłym akcentem tego dnia był też sukces uczestników konkursu na najładniejszy kotylion niepodległościowy. Doceniono aż sześcioro naszych uczniów, którzy odebrali nagrody podczas spotkania w Muzeum Historycznym w Lubinie, które konkurs zorganizowało.

11 listopada nasz poczet sztandarowy uczestniczył w miejskich uroczystościach przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Tego dnia nie zabrakło nas również na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Filmy z pieśniami patriotycznymi: film nr 1, film nr 2.