O BEZPIECZEŃSTWIE PRZED FERIAMI

22 stycznia 2019 r. uczniowie klas I–III uczestniczyli w zajęciach „Bezpieczne ferie”, które zorganizowane zostały przez KGHM we współpracy z policją. Ósemka jako jedyna szkoła podstawowa w Lubinie wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Organizatorzy skierowali bowiem swe działania do szkół i placówek oświatowych noszących imię Jana Wyżykowskiego. Zajęcia z pierwszej pomocy poprowadzili dwaj ratownicy z Jednostki Ratownictwa Górniczo – Hutniczego, którzy pokazywali dzieciom jak wykonać masaż serca i sztuczne oddychanie. Chętni mieli okazję nie tylko popatrzeć, jak robią to fachowcy, ale także poćwiczyć samodzielnie na fantomach.

Drugą częścią zajęć było spotkanie z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, która rozmawiała z dziećmi m. in. o bezpieczeństwie drogowym i właściwym zachowaniu w czasie zimowych zabaw. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez KGHM, w tym odblaskowe opaski, by być widocznym na drodze lub np. na górskim stoku.

Dziękujemy organizatorom za to przedsięwzięcie, które wsparło działania wychowawców w zakresie bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.