NOC Z DETEKTYWEM POZYTYWKĄ

Uczniowie klasy II a w nocy z 18 na 19 stycznia wraz ze swoim wychowawcą panem Chrystianem Haliczem przeżyli w murach swojej szkoły niezwykłą przygodę. Uczestniczyli bowiem w niecodziennej imprezie zorganizowanej pod hasłem „Noc z detektywem Pozytywką”, bohaterem serii książek Grzegorza Kasdepke. Spotkanie zaczęło się od zabaw integracyjnych, które poprowadziła animatorka pani Jolanta Beciczko. Następnie dzieci naładowane pozytywną energią wysłuchały i rozwiązały kilka zagadek z książki „Detektyw Pozytywka”. Fragmenty lektury czytały im starsze koleżanki z klas VIII należące do szkolnego Klubu Czytelniczego. Pomiędzy ich wystąpieniami drugoklasiści poznali stronę internetową poświęconą detektywowi Pozytywce, obejrzeli wystawkę książek Grzegorza Kasdepke dostępnych w szkolnej bibliotece, a także wysłuchali wywiadu z autorem i dowiedzieli się kilku informacji o grze „Detektyw Pozytywka. Ulica tajemnic”, którą można zainstalować na telefonie. Tę część spotkania przygotowała i poprowadziła bibliotekarka pani Barbara Godlewska.

Po kolacji, która również była urozmaicona czytaniem zagadek, uczniowie udali się na nocną wędrówkę po szkole, w czasie której w świetle latarek poznali takie miejsca w budynku, które na co dzień są dla nich niedostępne. Po zwiedzeniu tajemniczych szkolnych zakamarków uczestnicy imprezy przystąpili do samodzielnych zmagań i w trzech salach lekcyjnych rozwiązywali przygotowane dla nich zagadki, nadal wspomagając się latarkami. Pięć najlepszych detektywistycznych par otrzymało upominki.

Nocną wędrówkę dzieci zakończyły w szkolnej czytelni, gdzie pośród książek wszyscy przygotowali sobie miejsca do spania. Najwytrwalsi zasiedli jeszcze w sąsiedniej sali do gier stolikowych i prac plastycznych, a ci, którzy czuli się już mocno zmęczeni, leżąc na swych posłaniach, oglądali bajki na dobranoc. Po tak emocjonujących zajęciach z zaśnięciem nie było kłopotu. No może z paroma wyjątkami.

Rano uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy i gadżety detektywa, czyli lupy. Weseli i zadowoleni wrócili z rodzicami do domów. Atmosfera zabawy i radości, jaka towarzyszyła tej imprezie, z pewnością pozwoliła dzieciom bardziej polubić szkołę i traktować ją jak drugi dom. Szczególne podziękowania należą się dziewczętom, które troskliwie zajmowały się młodszymi koleżankami i kolegami. Dziękujemy Ali, Oli i Julii z kl. VIII a oraz Malwinie, Julii i Karolinie z kl. VIII c. Mamy nadzieję, że wszyscy spędzili miło czas, a wspomnienia z udanej imprezy pozostaną na długo w pamięci jej uczestników.

Organizatorami nocy w szkole byli: p. Chrystian Halicz i p. Barbara Godlewska.