NOC W SZKOLE KLASY IIIA

Ostatnią noc karnawału uczniowie klasy IIIa spędzili w szkole. Szkoła to nauka, karnawał – czas zabawy i obie te rzeczy pojawiły się na imprezie trzecioklasistów.

Początek to nauka udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy górniczy, panowie Marcin Homecki i Damian Gmyrek z ogromną cierpliwością pokazywali trzecioklasistom jak udzielać pierwszej pomocy. Najpierw szkolenie ogólne, później każdy musiał trenować na fantomach, również z użyciem defibrylatorów. Uczniowie przypominali sobie też, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Każdy był i ratującym i poszkodowanym, stąd oprócz konkretnej nauki było też sporo dobrej zabawy.

Następnym punktem programu była pyszna pizza. I wreszcie czas na zabawę. Tańce przy muzyce i dyskotekowych światłach, gry i zabawy, jednym słowem dla każdego coś miłego.

Ostatnim punktem programu był nocny seans filmowy.

Mimo, że spanie było na podłodze, zaledwie na cienkich karimatach, wszystkim było bardzo wygodnie, a po tylu atrakcjach ranek przyszedł stanowczo za szybko. Mocno zaspani trzecioklasiści szybko spakowali się, posprzątali i poszli dospać jeszcze trochę już we własnych łóżkach. Mimo niewyspania wszyscy byli niesamowicie zadowoleni i chętnie powtórzyliby taką nietypową imprezę.

Bardzo dziękujemy ratownikom górniczym, panom Marcinowi Homeckiemu i Damianowi Gmyrkowi za pomysł i realizację szkolenia uczniów klasy 3a z udzielania I pomocy, przygotowanie sprzętu oraz ogromną cierpliwość, z jaką szkolili indywidualnie każdego ucznia. Z pewnością zdobyta wiedza i umiejętności pozostaną uczniom klasy IIIa na bardzo długo.