NIEZWYKLE CENNA GODZINA WYCHOWAWCZA

Zajęć związanych z tematyką pierwszej pomocy nigdy zbyt wiele. Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ma decydujące znaczenie w chwilach zagrożenia czyjegoś życia lub zdrowia. Jak udzielić pierwszej pomocy osobie, która nagle zasłabła, a także co robić w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, czy jak zatamować krwawiącą ranę? Jak udzielać pomocy z jednoczesnym zachowaniem bezpieczeństwa dla siebie i innych? Bogatsi o tę wiedzę są uczniowie klasy VIa.

W ramach godziny wychowawczej dnia 8 stycznia br. w klasie VI odbyła się lekcja warsztatowa z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadził znakomity fachowiec, mistrz świata w Ratownictwie linowym,  vice mistrz świata w Ratownictwie górniczym pan Bartłomiej Tursa, prywatnie tata jednego z uczniów klasy. Uczniowie przez dwie godziny lekcyjne z zainteresowaniem słuchali wiadomości dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło również ćwiczeń praktycznych przy użyciu fantomów. Każdy z uczniów miał okazję do przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na sprzęcie, który został udostępniony przez prowadzącego zajęcia.

Uczniowie klasy wraz z wychowawcą są bardzo wdzięczni panu Bartłomiejowi za tę cenną lekcję i z niecierpliwością czekają na następne.