„NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA” ZREALIZOWANY

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

W ramach otrzymanej dotacji  do biblioteki szkolnej zakupiono 313 tytułów w ilości 907 egzemplarzy. Pełna lista zakupionych książek znajduje się tutaj.

Wybór pozycji książkowych był sporym wyzwaniem. Zainteresowani uczniowie zgłaszali paniom bibliotekarkom swoje propozycje. W wielu klasach odbyły się specjalne głosowania. Również nauczyciele i rodzice podpowiadali, co mogłoby zainteresować młodych czytelników. W rezultacie na półkach bibliotecznych znalazły się zarówno lektury, jak i nowości wydawnicze oraz inne pozycje zaproponowane przez uczniów, m.in. literatura anglojęzyczna i książki popularnonaukowe.

Promując czytelnictwo w szkole zorganizowaliśmy Szkolny Festiwal Czytelniczy „Książka w akcji” i przeprowadziliśmy dwie akcje głośnego czytania w kl. 1-3: we wrześniu w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i w grudniu „Świąteczne czytanie przy choince”. Ponadto pierwszoklasiści uczestniczyli w specjalnych zajęciach czytelniczych z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Uczniowie wszystkich klas zrealizowali projekty edukacyjne pod nazwą „Wkręć się w czytanie”. Przeprowadziliśmy również konkurs plastyczny na plakat reklamujący wybraną książkę dla kl. 4-8 i na okładkę do książki dla kl. 1-3, a także Świąteczny Konkurs Czytelniczy. Uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w Konkursie Pięknego Czytania zorganizowanym przez MBP, w którym zajęli czołowe miejsca.

Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania powiększą rzeszę czytelników w naszej szkole i zachęcą ich do regularnego czytania. Zapraszamy do biblioteki szkolnej, którą można odwiedzać codziennie od 8.00 do 15.00.

Informacje o „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa” zobacz