MŁODZI KOLEKCJONERZY I ARTYŚCI W II A

W sobotę 23 marca już po raz  jedenasty z inicjatywy legnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci odbył się Przegląd Zbiorów Młodych Kolekcjonerów i Hobbystów. Jak co roku, dzieci wystawiały swoje zbiory.

Pojawiły się monety, kamienie, zestawy klocków, samochodzików  i różne inne atrakcyjne kolekcje. Wystawa pokazała, że dzieci mają swoje pasje, lubią zbierać różne ciekawostki. Dzięki temu poszerzają swoje wiadomości i dobrze się bawią.

Wystawę odwiedziło wielu gości, którzy z ciekawością oglądali i wypytywali wystawców o historię zakładanych zbiorów. Naszą szkołę w tegorocznym przeglądzie reprezentowali uczniowie z kl. II a: Filip Kopystiański z kolekcją klocków Lego, Anna Szakiel z kolekcją „Świat Mylittle Pony”, Alan Winkler ze zbiorem „Star Wars” i Bartosz Bogdański z figurkami zwierząt.

Warto wspomnieć, że wszyscy reprezentanci otrzymali nagrody: Filip zajął III miejsce, wygrywając tym samym nagrodę pieniężną w wysokości  200 zł, pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie z nagrodami rzeczowymi.

Kolejnym sukcesem w kl. II a jest wyróżnienie uczennicy Hanny Giller w XVII Regionalnym Konkursie Plastycznym  „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie”.

Serdecznie gratulujemy!