MISTRZOSTWA POWIATU W LA

Królowa Sportu była dziś wyrozumiała dla naszych lekkoatletów! W rozegranych 27 maja 2019 r. Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w LA, w ramach Igrzysk Młodzieży zdobyliśmy wiele miejsc na podium i ustanowiliśmy nowe życiowe rekordy. Jedni uciekali, inni gonili albo skakali, czy rzucali, a wszystko na Stadionie RCS przy słonecznej, prawie już wakacyjnej pogodzie.

Bezkonkurencyjny był Kacper Grześkiewicz, który czasem 12,02 s zapewnił sobie 1 miejsce w biegu na 100 m. A w rzucie oszczepem, zwycięstwo Tymoteusza Cielenia też sprawiło nam dużo satysfakcji. 3 miejsce w tej samej konkurencji zajęła Julia Tycel. Pierwsze miejsca zdobyły także sztafety: dziewcząt 4×100 (M. Pytlik, K. Żukiewicz, Z. Kruczkowska, N. Buras) i chłopców (P. Stępień, J. Pązik, J. Szwabowicz, K. Grześkiewicz). Drugi w skoku w dal był J. Pązik – 5.42 m, a w biegu na 2000 m – A. Strzechowski. Trzecia w skoku w dal wśród dziewcząt była M. Pytlik, a w wśród chłopców P. Stępień. W biegu na 2000m trzeci był M. Słysz, a biegu na 1000 m podobne miejsce zajął D. Czernatowicz, a wśród dziewcząt T. Nowicka. W biegu na 300 m. brązowy medal zdobył J. Borsuk, a w kuli, brąz, należał do K. Goraja. Srebro w kuli zdobyła Z. Waszkowiak, a brąz O. Jajko. W sztafecie szwedzkiej chłopców zajęliśmy 3 miejsce ( O. Jaworski, M. Zasada, A. Rubaszewski, J. Borsuk) i gdyby nie pewna mała pomyłka, to dziewczęta zdobyłyby w tej samej konkurencji, srebrny, może nawet złoty medal, ale nie wzięły pałeczki sztafetowej na start.

Poza sportową rywalizacją, był też czas na śmiech, żarty, leżenie na trawie i snucie wakacyjnych planów.

Reprezentacjami opiekowali się p. Anna i p. Marek Stolarczyk, którzy dziękują wszystkim za wysiłek i wspólne sportowe emocje!