MISTRZOSTWA POWIATU 2019 W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

W rozegranych 11 i 12 grudnia 2019 r. Mistrzostwach Powiatu w szachach drużynowych w ramach Igrzysk Sportowych Młodzieży i Igrzysk Sportowych Dzieci uczestniczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 8. Zawody rozegrano przy hali RCS w Lubinie. Drużyna klas ósmych prowadzona przez p. Andrzeja Szyposza w składzie: Rafał Topoła, Cyprian Bachusz, Kinga Wojtowicz i Julia Fedorowska zdobyła srebrne medale. Młodsi szachiści w składzie: Szymon Popiel, Wojciech Małkowski, Maksymilian Medwid z klasy 4a zajęli piąte miejsce. Należy podkreślić fakt, że rywalizowali z szachistami z klas szóstych, a więc ze starszymi o dwa lata. Wszystkim szachistom gratulujemy sportowej postawy i dalszych sukcesów szachowych!