MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI

W Bibliotece Multimedialnej „Czytnik” MBP w Lubinie odbył się Miejski Konkurs Recytatorski  „Przedstawiam Wam mój ulubiony wiersz” dla uczniów z klas I – III.

Celem imprezy było upowszechnianie poezji wśród dzieci, wyzwalanie twórczej aktywności oraz odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych. Do konkursu zgłosiło się pięć lubińskich szkół podstawowych. Każdą placówkę reprezentowało 5-6 uczniów. Jury brało pod uwagę: kulturę słowa, interpretację utworu i wrażenia artystyczne.

Miło nam oznajmić, że artyści z naszej szkoły znowu okazali się bezkonkurencyjni.
I miejsca otrzymali Nikola Szczepańczyk, Kalina Tryniszewska oraz Szymon Wilk. Wszyscy są uczniami z klasy Ic. Do konkursu przygotowała ich pani Krystyna Gorzelnik.
II miejsce zdobył Szymon Kopeć z klasy IIa, uczeń pani Ewy Rogowskiej.
III miejsce przypadło Amelii Wojtowicz, uczennicy z klasy IIIc. Do konkursy młodą artystkę przygotowała pani Urszula Tyrpa.
Wyróżnienie zdobył Leon Kopeć z klasy IIIb, uczeń pani Olgi Sobkowicz.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!