MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji uczniowie klas IIc i IIa uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez Teresę Misztal.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że to święto obchodzone jest w rocznicę urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena i uchwalono je w 1967 roku. Podczas zajęć uczniowie wymieniali tytuły swoich ulubionych baśni, po czym wysłuchali jednej z nich – czytanej przez prowadzącą. Na zakończenie młodzi czytelnicy mogli wykazać się znajomością baśni Andersena, rozwiązując zadania krótkiego testu. Z klasy IIc test  najlepiej  rozwiązał: Jakub Stępniewicz, a z IIa: Jan Rygiel i Bartosz Bogdański. Gratulujemy!