MATEMATYCZNE ASY Z ÓSEMKI

Dnia 22 lutego 2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów matematycznych.

Wszyscy zostali przywitani wesołą piosenką o figurach matematycznych. Następnie zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskich konkursów: Alfik i Olimpiada Wiedzy Archimedes (Oxford) oraz adwentowym konkursie matematyczno-logicznym. Pani Dyrektor Krystyna Filon wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody ufundowane przez firmę Helios i Radę Rodziców.

W konkursie matematycznym Alfik
Szymon Wilk z klasy IIc zdobył I miejsce w województwie, a zarazem 12 w kraju. Wygrał on tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach.
Matylda Latoń z klasy IIIa zdobyła 58 miejsce w województwie i uzyskała wynik dobry.
Karolina Garbacz z VIc zdobyła 149 miejsce w województwie.
Najlepszy wynik:
-w klasach V otrzymał Michał Karnas z klasy Vd,
-w klasach VII – Pascal Rutkowski z VIIa,
-w klasach VIII – Zuzanna Iwanowska z VIIIc.

W konkursie Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus
-nagrodę I stopnia z wyróżnieniem – 100% punktów otrzymała Matylda Latoń IIIa,
-nagrodę I stopnia otrzymali: Filip Szantalewicz IVd, Szymon Popiel IIIa,
-nagrodę II stopnia: Laura Andelt IIIa, Karolina Garbacz VIc, Wiktoria Pastuch VIc, Mateusz Rożek IVd, Alicja Łamińska IVc, Stanisław Pondel IVc, Patryk Zwarycz Vd,
-nagrodę III stopnia: Anna Jarosz VIc, Maciej Horbowy IIIa, Maja Szadkowska Vc,
-nagrodę IV stopnia: Kinga Wojtowicz VIc, Marcel Kandzia IIIa, Aleksander Śmigielski Vc, Igor Pożyczka Va,
-nagrodę V stopnia: Kalina Kluczyńska VIIb, Alicja Deptuła VIc, Michał Skuza Vd, Paweł Pachucki Vc, Dawid Sapieja Va.

W szkolnym adwentowym konkursie matematyczno-logicznym nagrody otrzymali: W klasach IV:
-I miejsce – Mateusz Rożek kl. IVd,
-II miejsce – Michał Wiącek kl. IVa,
-III miejsce – Mikołaj Politowicz kl. IVa.
Wyróżnienia: Aleksandra Kościelny IVd, Oskar Mikołajewski IVd, Szymon Trajmer IVa.
W klasach V:
-I miejsce – Victoria Lambert kl. Vc,
-II miejsce – Michał Skuza kl. Vd,
-III miejsce – Zuzanna Gaber kl. Vb.
Wyróżnienia: Piotr Krauze Vd, Maciek Prokopczak Vb, Daniel Kosztowny Va.

Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Pani dyrektor pogratulowała uczniom i życzyła dalszych sukcesów.

Na zakończenie uroczystości wszyscy mogli zobaczyć krótki film pod tytułem „Sąd nad matematyką”, który w humorystyczny sposób pokazywał, że królowa nauk jest praktyczna i pożyteczna.