MAJSTERKOWO I ZABAWOWO

19 września 2018 r. uczniowie z klasy IIa po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach plastyczno-technicznych zorganizowanych przez sklep budowlany Castorama w ramach programu „Majsterkowo”.

Przewodnim tematem były wyroby z drewna. Zajęcia te miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów oraz pobudzenie ich kreatywności. Pod okiem specjalistów z Castoramy nasi uczniowie doskonalili swoje zdolności manualne m.in. ucząc się jak zbudować kołyskę dla lalki, czy skrzynkę na narzędzia z gotowych elementów drewnianych. Okazało się, że majsterkowanie jest łatwe i dodatkowo sprawia wiele satysfakcji. Uczestnicy z wielkim przejęciem wbijali gwoździki, sklejali, malowali, dopasowywali poszczególne elementy kołyski, skrzynki i wcale nie potrzebowali do tego pomocy dorosłych. Stukanie młotkiem było dla wszystkich wielką frajdą! Gotowe przedmioty prezentowały się wspaniale i jakże wielka była satysfakcja dzieci z ich wykonania!

Wychowawca, jak i dzieci pragną złożyć ogromne podziękowania Pani Justynie i Pani Magdzie, które z uśmiechem i troską opiekowały się grupą podczas warsztatów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.