LEKCJA HISTORII W KLASIE IID

30 października 2019 r. uczniowie z  klasy IId uczestniczyli w „żywej lekcji historii”. Na zaproszenie pani Elżbiety Adamczyk-Chełpy odwiedził ich wyjątkowy gość pan Władysław Kiemski, który podczas II wojny światowej, jako kilkuletni chłopiec, został wywieziony na daleką i mroźną Syberię. Opowiadał uczniom o długiej wędrówce, do której zmuszona była jego rodzina oraz o codziennej walce i przetrwaniu w trudnych warunkach klimatycznych i materialnych.  Dziś ma 86 lat i doskonale pamięta o tym, co przeżył i doświadczył podczas wojny i zesłania. Losy Sybiraków bardzo zaciekawiły uczniów, którzy zadawali wiele pytań, chcąc zdobyć wiele cennych informacji. W tym samym dniu uczniowie udali się na cmentarz pod pomnik i krzyż Sybiraków, gdzie zapalili znicze.