LEKCJA BIBLIOTECZNA W KLASIE IIC

19 września 2018 r. lekcja w klasie IIc miała ciekawy i nietypowy przebieg. Zamiast w sali lekcyjnej odbyła się w bibliotece szkolnej.

Dzieci uczyły się na niej odpowiedzialnej i bezpiecznej drogi ze szkoły do domu. Punktem wyjścia do ustalenia zasad jej odbywania stały się przygody Bettiny – bohaterki książki Elizabeth Shaw w przełożeniu Heleny Bechlerowej „Jak Bettina wracała ze szkoły”. Pani Teresa Misztal ze szkolnej biblioteki oraz p. Anna Janich przedyskutowały z uczniami pokusy, którym ulegała dziewczynka przez trzy kolejne dni, co skutkowało niepokojem jej mamy i zimnym obiadem. Bettina również doświadczyła przykrości-kiedy z kolei mama spóźniła się na umówioną porę kolacji. Wspólnie z nauczycielkami, na podstawie przygód bohaterki i własnych doświadczeń, dzieci ustaliły 10 zasad, których bezwzględne przestrzeganie zapewni bezpieczny powrót ze szkoły do domu oraz przyniesie zadowolenie rodziców z odpowiedzialnych i dojrzałych pociech.

To na pewno nie była ostatnia lekcja w bibliotece!