KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 brali udział w dwóch ogólnopolskich konkursach z języka angielskiego organizowanych przez szkolnego koordynatora p. Judytę Filon. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom uczestnictwa oraz drobny upominek.

Pierwszym z konkursów był „World of Languages KIDS” polegający na rozwiązaniu przez uczniów testu obejmującego 18 ciekawie skonstruowanych pytań, które zostały podzielone na 3 bloki: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego oraz gramatyka i słownictwo. Najlepsze wyniki w tym konkursie uzyskali:
-Victoria Lambert z kl. 6c -2. miejsce, dyplom laureata (94,44% poprawnych odpowiedzi),
-Nathan Grzegorczyk z kl. 6a – 3. miejsce (88,89% poprawnych odpowiedzi),
-Szymon Wilk z kl.3c- 3. miejsce (88,89% poprawnych odpowiedzi),
-Kalina Kordylewicz z kl. 2c – 3. miejsce (88,89% poprawnych odpowiedzi).

Drugim ogólnopolskim konkursem z języka angielskiego był konkurs „LEON”. Miał on  formę testu, składającego się z pytań zamkniętych i/lub otwartych. Do każdego pytania mogła być jedna, dwie lub kilka poprawnych odpowiedzi.
Najwyższe wyniki osiągnęli następujący uczniowie:
-Eliza Wawrzyniak z kl. 5a – 8. miejsce i dyplom laureata,
-Nathan Grzegorczyk z kl. 6a – 9. miejsce i dyplom laureata.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.