KONKURS RECYTATORSKI „PEGAZIK”

9 marca 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyły się eliminacje powiatowe 64 Dolnośląskiego oraz XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK” szkół gimnazjalnych 2019.

Wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły. W recytacji reprezentowały nas: Zuzanna Kruczkowska z kl. VIIb, Alicja Bartosiewicz oraz Aleksandra Juszczak z kl. VIIIa, a także Natalia Buras z kl. VIIIb. Poezję śpiewaną wykonali: Maria Rogalska i Kacper Grześkiewicz z kl.VIIIa oraz Julia Staniszczak z kl. VIIa.

W wyniku burzliwych obrad jury wśród wyróżnionych uczestników z kategorii poezji śpiewanej znaleźli się wszyscy uczniowie będący przedstawicielami naszej szkoły. Ogromny sukces odniosła Alicja Bartosiewicz, która recytowała “Nienawiść” W. Szymborskiej i zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich 64 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie.

Gratulujemy nagrodzonym oraz ich opiekunom artystycznym, pani Joannie Starzyńskiej (poezja śpiewana) oraz pani Jolancie Marciniak (recytacja). Alicji życzymy dalszych sukcesów!