KONKURS PLASTYCZNY „MOJE WYMARZONE ZWIERZĘ”

Grupa Projektowa „HAU TO PET” w Lubinie zaprosił młodych entuzjastów sztuk plastycznych i miłośników zwierząt do udziału w konkursie. Dzieci miały wykonać rysunkową lub malarską kompozycję obrazującą zwierzę postrzegane nie jako zabawkę, a żywą i czującą istotę, członka rodziny.

Celem konkursu było uświadomienie, z czym wiąże się posiadanie zwierzęcia domowego, a także rozwijanie aktywności twórczej, pobudzanie wyobraźni i kreatywności oraz rozwijanie umiejętności plastycznych młodych artystów.

Konkurs skierowany był do dzieci z lubińskich przedszkoli i szkół podstawowych. Każdy uczestnik mógł zgłosić jedną pracę, wykonaną samodzielnie w dowolnej technice rysunkowej lub malarskiej. Tematyka konkursu jest niezwykle bliska dzieciom, dlatego też nie dziwi fakt ogromnego zainteresowania imprezą.

Miło nam oznajmić, że komisję konkursową zachwyciły prace uczniów z klasy III c. Szymon Wilk za oryginalnego kota zdobył II MIEJSCE, a Justyna Tomaszewicz za piękne papużki otrzymała WYRÓŻNIENIE.

Rozdanie nagród odbyło się w Galerii CUPRUM. Tam też na zorganizowanej wystawie można było podziwiać nagrodzone prace.

Justynka i Szymon to niezwykle utalentowane dzieci. Mimo młodego wieku mogą pochwalić się licznymi nagrodami w konkursach matematycznych, humanistycznych , przyrodniczych a także artystycznych. Wychowawcą naszych laureatów jest pani Krystyna Gorzelnik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!