„KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA FRAGMENTU DOWOLNEGO UTWORU”

Miejska Biblioteka Multimedialna „Czytnik” w Lubinie zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III międzyszkolny „Konkurs pięknego czytania fragmentu dowolnego utworu”. Każda ze szkół mogła zgłosić maksymalnie 9 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz nabywanie umiejętności pracy z tekstem literackim. Każdy uczestnik musiał przedstawić autora i tytuł wybranej przez siebie książki, zwięźle naświetlić treść utworu a następnie pięknie przeczytać wybrany fragment tekstu. Konkurs cieszy się od wielu lat dużą popularnością. Nie dziwi też fakt, że do udziału w nim zgłosiło się aż 32 uczniów z lubińskich szkół podstawowych. Najlepsi uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i nagrodzeni pięknymi książkami.

Ogromny sukces odnieśli uczniowie z naszej szkoły.
-I miejsca zdobyli:  Urszula Latoń z kl. II d, Barbara Baszak z kl. III c, Justyna Tomaszewicz z kl. III c oraz Dawid Janusz z kl. III c,
-II miejsce zdobyła Kinga Tymosiak z kl. II d,
-III miejsca zdobyli: Nela Fuławka z kl. III b oraz Karol Kaliski z kl. III a,
-Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Jeziorska z kl. III a oraz Maciej Rudnicki z kl. III d.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów!