KOCIE IGRASZKI KLASY ID

Piątkowe popołudnie 29 marca uczniowie kl. Id spędzili nie w swoich domach, a w szkolnej bibliotece. Wzięli bowiem udział w zajęciach przygotowanych przez panią Barbarę Godlewską, która zaprosiła ich na „Wieczór z kotkiem Cukierkiem”. Podczas spotkania dzieci poznały sylwetkę autora cyklu książek o niesfornym kociaku, wysłuchały dwóch opowiadań o przygodach Cukierka i uczestniczyły w ciekawych zabawach. Każdy pierwszoklasista wykonał swoją kocią maskę, wypił mleko ze spodka, a także pomalował kotka z masy solnej.  Spotkanie urozmaiciły bajki o kocich bohaterach, a także zabawa ruchowa przy piosence „Kotek kłopotek”. W czasie zajęć pomocą maluchom służyły uczennice z kl. VIIIc: Karolina, Julia i Oliwia. Organizatorkę przedsięwzięcia wsparły także panie: Elżbieta Adamczyk – Chełpa i Iwona Poźniak. Na koniec każdy uczestnik otrzymał drobne upominki, jak również zabrał do domu wykonane przez siebie prace, czyli maskę i solnego kotka. Wszyscy opuścili szkolną czytelnię w świetnych humorach.