Klasa teatralna

Już od najmłodszych lat dzieci lubią popisywać się swoimi teatralnymi umiejętnościami przed publicznością, rodzicami, dziadkami, kolegami. Obserwacje zachowań podczas zabaw, inscenizacji bajek, imprez z okazji różnych świąt, przekonują, że uczestnictwo w tego rodzaju zajęciach sprzyja wszechstronnemu rozwojowi uczniów, uczy przezwyciężania lęku, wstydu, niepewności, wzmacnia poczucie wolności w realizowaniu własnych pomysłów. Dlatego też Dyrekcja SP 8 oraz pani Krystyna Gorzelnik opiekunka Szkolnego Koła Teatralnego „Pchełki” postanowili z nowoprzyjętych uczniów klas pierwszych, utworzyć w roku szkolnym 2005/06 klasę teatralną. Specjalnie dla tej grupy został opracowany przez mgr Krystynę Gorzelnik Program Edukacji Teatralnej. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Od początku zajęcia cieszyły się  dużą popularnością wśród dzieci. Udział w przygotowaniu przedstawienia nie tylko bawi, ale i uczy. Działalność teatralna ubarwia życie uczniowskie i poprawia atmosferę. W działalność koła aktywnie angażują się rodzice. Dzieci systematycznie oglądają przedstawienia prezentowane przez profesjonalne teatry. Aktorskie występy uczniów klasy teatralnej mogły podziwiać nie tylko dzieci i pracownicy naszej szkoły, ale i dzieci z miejskich przedszkoli oraz pensjonariusze Domu Opieki „Szarotka”. Swymi występami mali aktorzy uświetnili wiele imprez organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną  w Lubinie. Występy zawsze cieszyły się ogromna popularnością. Burze oklasków, gratulacje i słowa uznania były największą nagrodą i podsumowaniem wysiłku. Uśmiech i poczucie spełnienia, często gościły na buziach małych aktorów. Byli dumni i szczęśliwi. Uczniowie klasy teatralnej mogą pochwalić się wieloma sukcesami w konkursach na szczeblu wojewódzkim i powiatowym.

Najświeższe osiągnięcia to:
-Nagroda dla Oliwii Will w Powiatowym Przeglądzie Teatru Jednego Aktora 2016.
-Nagroda dla Oliwii Will w VIII Otwartym Rejonowym Przeglądzie Teatru Jednego Aktora – Raszówka 2016.
-I miejsce dla Oliwii Stefanowskiej w Rejonowym Konkursie Recytatorskim „Maluchy lubią wiersze” – Legnica 2016.
-I miejsce dla Oliwii Will w Miejskim Konkursie Recytatorskim „Wesołe Gadułki”.
-III miejsce dla Oliwii Stefanowskiej w Miejskim Konkursie Recytatorskim „Wesołe Gadułki”.
-I miejsce dla Oliwii Will w Powiatowym Konkursie Recytatorskim (SP14).
-I miejsce dla Oliwii Stefanowskiej i II miejsce dla Oliwii Will w Szkolnym Konkursie Recytatorskim.
-I miejsce dla Oliwii Will w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej”.
-II miejsce dla Oliwii Stefanowskiej w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej”.
-II miejsce dla Amelii Siudzińskiej w Międzyszkolnym, Konkursie Recytatorskim „Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej”.
-II miejsce dla Mileny Cepińskiej w Międzyszkolnym, Konkursie Recytatorskim „Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej”.
-II miejsce dla Michała Konarskiego w Międzyszkolnym, Konkursie Recytatorskim „Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej”.
-I miejsce dla Oliwii Stefanowskiej w XVII Regionalnym Przeglądzie Piosenki i Tańca-Gaworzyce 2016.
-Wyróżnienie dla Oliwii Will w XXIII Dziecięcym Konkursie Wokalnym „O Złotą Nutkę”.
-Wyróżnienie dla Amelii Siudzińskiej  w XXIII Dziecięcym Konkursie Wokalnym „O Złotą Nutkę”.