Klasa teatralna

DZIECI KOCHAJĄ TEATR

Zabawa w teatr była i jest naszą pasją, tę pasję staramy się zaszczepić w dzieciach od najmłodszych lat szkolnych podczas zajęć teatralnych prowadzonych przez panie E. Adamczyk-Chełpę i Paulinę Chodorowską.

Przebieranie się w piękne stroje i odgrywanie ról to przecież najlepsza zabawa! Nawet ci najbardziej nieśmiali, przy odrobinie zachęty, z dumą i radością popisują się na scenie przed swoimi rodzicami, dziadkami i kolegami.

Uczniowie ze szkolnego koła teatralnego przez cały rok szkolny pracują nad swoją dykcją, oddechem, zdolnościami aktorskimi, ruchami scenicznymi i umiejętnością śpiewu. Dzieci, przygotowując się do swoich ról – rozwijają fantazję i intensywnie ćwiczą pamięć. Owocuje to licznymi sukcesami również na innych zajęciach. Zabawa w teatr pomaga później, w trochę bardziej dorosłym życiu – dzieci nie boją się wystąpień publicznych, bycia ocenianym czy wyrażania swoich opinii. Częste występy to przyjemny sposób na rozładowanie emocji i naukę radzenia sobie z sytuacjami stresowymi.

W pracę szkolnego teatru włączeni są również rodzice! To oni pomagają w tworzeniu dekoracji i strojów do spektakli przygotowywanych przez małych aktorów.

Działalność teatralna w naszej szkole, to również częste wizyty w profesjonalnym teatrze, spotkania z zawodowymi aktorami, występy na uroczystościach szkolnych, udział w konkursach recytatorskich i  przeglądach teatralnych.