KLASA IB NA SZKOLENIU O BEZPIECZEŃSTWIE

11 września 2019 r. uczniowie klasy Ib wzięli udział w spotkaniu na temat bezpiecznego zachowania  w różnych sytuacjach życiowych. Oprócz testów ze znajomości podstawowych zasad w ruchu drogowym, przeszli też test odwagi, umiejętności oswobodzenia  się z niebezpiecznego uchwytu przeciwnika. Tę część szkolenia prowadzili policjanci. Pozwolili też usiąść na wspaniałym, policyjnym motocyklu, obejrzeć wnętrze radiowozu i posłuchać policyjnych sygnałów.

Drugą część szkolenia przeprowadzili strażacy. Znajomość numerów alarmowych, jak i kiedy wezwać służby ratownicze – z tej części pierwszoklasiści zdali egzamin niemal śpiewająco. Nagrodą  była przymiarka strażackiego stroju i możliwość dokładnego obejrzenia wozu strażackiego używanego do ratowania ofiar wypadków drogowych.

Wrażeń było mnóstwo, a zdobyta wiedza została w głowach miejmy nadzieję na długo.