KLASA I D W „CZYTNIKU”

27 lutego 2020 r. klasa I d miała lekcję biblioteczną w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej „Czytnik”.

Dzieci dowiedziały się w jej trakcie, jak korzystać z bogatego księgozbioru i zasobów audiowizulanych. Zwiedziły wszystkie zakątki biblioteki, nauczyły się odszukiwania potrzebnych materiałów i książek przy pomocy komputerowych i tradycyjnych katalogów. Pani bibliotekarka pomogła uczniom opanować treść zabawnego wierszyka, który zachwala zalety czytelnictwa i zachęca wszystkich do uczestnictwa w życiu bardzo ważnej w Lubinie placówki kulturalnej. Niektórzy zainspirowani przebiegiem lekcji, od razu wypożyczyli „coś do poczytania”. Oby stało się to nowym nawykiem dzieci! Na pewno systematyczne czytelnictwo przyczyni się do ich rozwoju i poszerzy im horyzonty myślowe i kulturowe.