KLASA I B W LUBINEXIE

Lubinex to firma odzieżowa, w której szyje się głównie spodnie. I tajniki ich produkcji poznali uczniowie klasy I b, którzy odwiedzili ten zakład.

Zaczęli od początku – etap projektowania wzorów, rysowania ich na wielkich arkuszach. Po drodze do krojczych pierwszoklasiści zobaczyli wielkie jak słupy ogłoszeniowe bele materiału. Zrobiły duże wrażenie. Etap kolejny to hala z maszynami – nożycami, które wycinały części spodni. Robiło to wrażenie! Wykrojone elementy trafiają do szwalni czyli sala, w której było mnóstwo maszyn do szycia a pracujące tam panie z wykrojonych kawałków tworzą całe, piękne spodnie. Pokazały dzieciom też jak się je pracuje nadymając je gorącym powietrzem jak balony. Bardzo się ten sposób, tak inny od domowego żelazka, podobał.

Uczniowie klasy I b zostali przyjęci w Lubinexie bardzo ciepło a pracujące tam panie bardzo cierpliwie i dokładnie wyjaśniały wszystkie etapy produkcji, pozwalając nawet uczestniczyć w niektórych. Wycieczka zakończyła się słodkim poczęstunkiem, a każdy dostał upominek – pamiątkę, który z dumą zaniósł do domu, wraz z wrażeniami.

Wyjście to było nie tylko bardzo ciekawym przeżyciem, ale pozwoliło poznać pracę wielu osób – a może któryś z uczniów w przyszłości zostanie projektantem mody lub znakomitym krawcem?

Bardzo dziękujemy Firmie Lubinex za możliwość zobaczenia wnętrza zakładu i niezwykle ciepłe przyjęcie uczniów klasy I b.