„KIERUNEK – CZYSTE POWIETRZE”

Uczniowie naszej szkoły z klasy Ia i Id brali udział w Konkursie Plastycznym dla szkół położonych na terenie Dolnego Śląska pod nazwą „KIERUNEK – CZYSTE POWIETRZE” w ramach Projektu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne na temat zanieczyszczenia i poprawy jakości powietrza. Uczestnicy „Ósemki” zwyciężyli i nasza szkoła otrzymała wspaniałą nagrodę.

16 stycznia 2019 r. do SP nr 8 zawitała TVP 3 Wrocław z dziennikarką p. Agatą Dzikowską, która zaprosiła do nas Państwa Marców, właścicieli Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wyszonowicach z podopiecznymi. W sali nr 5 odbyło się spotkanie w grupach dla uczniów klas I-III. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem i fascynacją słuchali opowieści Państwa Marców o tym jak ratują, leczą i rehabilitują zwierzęta. Dzieci  podziwiały  na żywo sokoła, sowę, jeża i kunę.

Nasi niezwykli goście otrzymali od nas w prezencie bardzo dużo karmy, środków pielęgnacyjnych niezbędnych w lecznicy i sporo gadżetów dla zwierząt (i tu ukłon w stronę rodziców, którzy obdarowali zwierzęta tak hojnie).

Spotkanie było wspaniałą lekcją przyrody, którą będziemy długo mile wspominać.