KARTKA DLA POWSTAŃCA

Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość . Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika, a ostatni Powstańcy odchodzą od nas na wieczną wartę. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek.

Na lekcjach j. polskiego uczniowie klas IV –VIII wraz nauczycielkami charakteryzowali cechy bohatera bazując na historiach ludzi, którzy przed laty walczyli o stolicę w celu upamiętnienia i uhonorowania uczestników Powstania Warszawskiego podsumowaniem zajęć było napisanie kartek.

Wysyłając kartki uczniowie naszej szkoły w symboliczny sposób złożyli szacunek oraz podziękowanie za patriotyczną postawę i podjęty trud obrony Ojczyzny.