JAK POWSTAJE KSIĄŻKA?

W czwartek, 17 października 2019 r. klasy IIc i IIIc spotkały się w Bibliotece Multimedialnej „Czytnik” w Lubinie z panią Joanną Tyluś Malak – właścicielką  Wydawnictwa Kurza Stopka. Dzieci wzięły udział w zajęciach pt.” Jak powstaje książka?” Spotkanie miało charakter warsztatowy. Uczniowie najpierw poznali historię piśmiennictwa, papieru, kaligrafii. Następnie pani Joanna Tuluś Malak omówiła cykl produkcyjny powstania książki od momentu zrodzenia się pomysłu, poprzez spisanie go, obróbkę cyfrową po produkt finalny. Dzieci mały okazję zapoznać się z techniką druku offsetowego oglądając płyty drukarskie, wydruki próbne, oryginalne ilustracje itp. W części praktycznej warsztatów uczniowie sami tworzyli swoją mini – książkę.

Zajęcia przebiegały w przyjaznej atmosferze i twórczej zabawie, bazując na plastycznych eksperymentach.