IX REJONOWY KONKURS „JARMARK TALENTÓW”

W Szkole Podstawowej nr 4 w Legnicy odbył się IX Rejonowy Konkurs „Jarmark Talentów”, przeznaczony dla dzieci szkół podstawowych z klas I–III. Patronat nad imprezą przyjął Zarząd Oddziału Miejskiego TPD w Legnicy. Celem konkursu było rozwijanie dziecięcych pasji, uzdolnień oraz umiejętności prezentacji przed publicznością, rozbudzanie zainteresowań artystycznych, integracja i współpraca środowisk szkolnych. Uczestnicy konkursu mogli zaprezentować swoje talenty w jednej z trzech kategorii: słownej, muzycznej lub sprawnościowo-ruchowej. Jury przyznawało tylko po jednej nagrodzie w każdej z kategorii.

Naszą szkołę, w tym roku reprezentowały dwie niezwykle uzdolnione uczennice z klasy III c, zdobywczynie wielu nagród w konkursach artystycznych. W kategorii muzycznej wystąpiła Nikola Szczepańczyk przepięknie śpiewając piosenkę pt. „Przyjaciel deszczową porą”. Natomiast Kalina Tryniszewska zaprezentowała się w teatrze jednego aktora. Brawurowo przedstawiła wiersz Juliana Tuwima „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. Jej występ bardzo wysoko ocenili  jurorzy konkursu, przyznając Kalinie NAGRODĘ oraz PUCHAR  za „wybitny talent w interpretacji słowa”.

Dziękujemy Nikoli za piękny występ oraz wzorowe reprezentowanie naszej szkoły, a Kalinie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!