IV. NOCNY RAJD NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2018 r. uczniowie klas II a i IV a, b, c, d wraz z rodzicami i opiekunami p. Barbarą Turbak oraz p. Chrystianem Haliczem uczestniczyli w IV. Nocnym Rajdzie Niepodległości  zorganizowanym przez PTTK  w Lubinie.

Celem rajdu było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także poznanie uroków i piękna naszej „Małej Ojczyzny” – Lubina i okolic. Pierwszy etap rozpoczął się zbiórką w Rynku i przejściem pod pomnik Józefa Piłsudskiego, przed którym zapaliliśmy znicze. Następnie przewodnicy poprowadzili nas niebieskim szlakiem obok Szybu Wschodniego i  lotniska do Goli. Trasa przebiegała w większości lasami, ale mieliśmy latarki i odblaski.  Na mecie czekała na nas gorąca herbatka i ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. Na koniec ogrzani i posileni śpiewaliśmy piosenki patriotyczne przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego „Bez Nawy” z  Zespołu Placówek Oświatowych w Ścinawie.

Wszyscy byli zadowoleni, że w taki aktywny sposób mogli wziąć udział w obchodach rocznicy odzyskania niepodległości, a przy okazji zdobyć  informacje o walce Polaków  o Niepodległą Polskę.