Edukacja przez Szachy

szachy

Największą mądrością jest czas, wszystko ujawni.
Tales z Miletu

23. September 2017, 15:00

You are here: Aktualności arrow Szukaj

Wycieczka klas IIIc i IIId do Piskorzyna Drukuj Poleć znajomemu
25.05.2014.

golden_12Niezwykle pouczającą wycieczkę 22 maja 2014r. odbyli uczniowie klas IIIc oraz IIId. Odwiedzili naszego szkolnego pupila 9-letniego konia Goldena. To już niemal tradycja, że co miesiąc każde dziecko przynosi symboliczną złotówkę, które to pieniądze są przesyłane do Schroniska dla Zwierząt „Tara'” w oddalonej od Lubina o 30 km Piskorzynie.

Ponieważ Golden jest już zdrowym i zadbanym koniem, część kwoty właściciele i opiekunowie ,,Tary'' Scarlet i Piotr Szyłogalis  przeznaczają na potrzeby innych przebywających w schronisku zwierząt. A jest ich tam ponad 200 w tym 120 koni! Są wśród nich również wyratowane od śmierci krowy, kozy, psy, świnie, kury, a nawet fretki. Wszystkie one potrzebują medycznej opieki, jedzenia, miejsca do spania.

Dlatego nasi uczniowie, na których w takich wypadkach zawsze można liczyć, przeprowadzili pod opieką pani Krystyny Gorzelnik zbiórkę starych kocy, kołder, poduszek, a także karmy. Wszystkie zwierzęta były bardzo z prezentów zadowolone!

Podczas wycieczki, patrząc na szczęśliwego Goldena i inne bezpieczne zwierzęta, dzieci przekonały się jak wielką moc może mieć jedna złotówka i dobre, wrażliwe serce.
golden_74 golden_59 golden_49 golden_20
więcej zdjęć

Zmieniony ( 13.08.2014. )