OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Kontakt ze szkołą

40 lat SP 8 w Lubinie

40

Golden - nasz koń

golden1

Stołówka szkolna

sto

Biblioteka szkolna

2012-2013

TPD i wolontariat

tpd

Edukacja przez Szachy

szachy

Przetargi

Wykaz przetargów

Pliki cookies

Polityka plików cookies

Sport

olimp
Sukcesy sportowe naszych uczniów

Cytat na dziś:

Największą mądrością jest czas, wszystko ujawni.
Tales z Miletu

Do wakacji pozostało:

Obecny czas
23. September 2017, 15:00
Odliczanie do
22. June 2018, 09:00
Pozostały czas
271 dni
17 godzin
59 minut

Ankieta

Jak często korzystasz z dziennika elektronicznego?
 

Strefa dla nauczycieli

Informacje dla nauczycieli

You are here: Aktualności arrow Szukaj

 foto

Wycieczka klas IIIc i IIId do Piskorzyna Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
25.05.2014.

golden_12Niezwykle pouczającą wycieczkę 22 maja 2014r. odbyli uczniowie klas IIIc oraz IIId. Odwiedzili naszego szkolnego pupila 9-letniego konia Goldena. To już niemal tradycja, że co miesiąc każde dziecko przynosi symboliczną złotówkę, które to pieniądze są przesyłane do Schroniska dla Zwierząt „Tara'” w oddalonej od Lubina o 30 km Piskorzynie.

Ponieważ Golden jest już zdrowym i zadbanym koniem, część kwoty właściciele i opiekunowie ,,Tary'' Scarlet i Piotr Szyłogalis  przeznaczają na potrzeby innych przebywających w schronisku zwierząt. A jest ich tam ponad 200 w tym 120 koni! Są wśród nich również wyratowane od śmierci krowy, kozy, psy, świnie, kury, a nawet fretki. Wszystkie one potrzebują medycznej opieki, jedzenia, miejsca do spania.

Dlatego nasi uczniowie, na których w takich wypadkach zawsze można liczyć, przeprowadzili pod opieką pani Krystyny Gorzelnik zbiórkę starych kocy, kołder, poduszek, a także karmy. Wszystkie zwierzęta były bardzo z prezentów zadowolone!

Podczas wycieczki, patrząc na szczęśliwego Goldena i inne bezpieczne zwierzęta, dzieci przekonały się jak wielką moc może mieć jedna złotówka i dobre, wrażliwe serce.
golden_74 golden_59 golden_49 golden_20
więcej zdjęć

Zmieniony ( 13.08.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »